Socialisté dobývají americká velkoměsta. Neuškodí demokratům posun doleva?

Socialisté ve Spojených státech zažívají strmý vzestup. Demokratičtí socialisté během několika posledních měsíců ovládli radnice některých největších amerických měst, uspěli v řadě primárních voleb a stále výrazněji mění podobu Demokratické strany USA. Zatímco progresivní křídlo slaví sérii vítězství, umírnění demokraté začínají mít obavy, zda posun doleva nebude před listopadovými volbami představovat spíše přítěž. Podle průzkumu z loňského roku totiž demokratičtí voliči mají pozitivní vztah k…

Přečtěte si celý zdrojový článek