Stát učí Čechy pít vodu. Ministerstvo vydalo manuál, jak přežít rekordní teploty
V příštích horkých dnech by lidé měli přes poledne omezit pobyt venku i na přímém slunci. Nutné je pravidelně pít i bez pocitu žízně. Desatero základních zásad ve vedru sestavilo ministerstvo zdravotnictví. Médiím ho představila jeho mluvčí Naďa Chattová. Náročnější práci či sport je podle doporučení potřeba přesunout do časných ranních, nebo večerních hodin. Vhodné je světlé oblečení i pravidelné ochlazování obklady či sprchou. Větrat by se mělo v noci a brzy ráno. Ministerstvo rady zveřejňuje…
