Norsko jako energetická spása Evropy? Bude „rozvíjet, nikoli utlumovat“ těžbu ropy a plynu

Norsko plánuje pokračovat v rozvoji těžby ropy a plynu na svém kontinentálním šelfu. Ministr energetiky Terje Aasland uvedl, že země bude „rozvíjet, nikoli utlumovat“ aktivity v této oblasti. Tento týden oznámil, že do konce roku 2028 budou znovu otevřena tři plynová pole u jižního pobřeží země, která byla uzavřena v roce 1998. Podle vlády má krok pomoci pokrýt nedostatek způsobený válkou na Ukrajině a narušením dodávek z Blízkého východu.

Přečtěte si celý zdrojový článek