V Moskvě se konala tradiční vojenská přehlídka u příležitosti konce 2. světové války. Tentokrát o poznání skromnější

V Moskvě se dnes dopoledne konala vojenská přehlídka, kterou si Rusko připomnělo 81. výročí sovětského vítězství ve druhé světové válce. Den vítězství je jedním z nejdůležitějších svátků v zemi a Kreml obvykle pořádá u této příležitosti v metropoli rozsáhlé vojenské defilé. Letos však akce na Rudém náměstí byla bez pozemní vojenské techniky. Prezident Vladimir Putin v projevu podle agentury TASS řekl, že ruští vojáci bojující na Ukrajině pokračují v postupu, ačkoliv protivníka podporuje NATO…

Přečtěte si celý zdrojový článek