Německo odmítlo technologii Palantiru. „Každé bojiště nás potřebuje,“ kritizuje šéf firmy Karp
Bundeswehr nechce využívat vojenský software od americké technologické společnosti Palantir. To je trnem v oku šéfa firmy, vizionáře Alexe Karpa, který tvrdí, že produkty jeho společnosti jsou součástí každého moderního bojiště. Karp uvedl, že Evropa zaostává v rámci moderních obranných technologií, a proto by si měla vzít příklad z bránících se Ukrajinců. „Nechápu, že si to Německo ještě neuvědomilo. Měli byste dát šanci produktům a technologiím vyvinutých na Ukrajině,“ uvedl Karp pro…
