Mercedes v krizi utahuje opasky. Prázdninový bonus nebude, na stole je delší pracovní týden
Po radikálních škrtech Volkswagenu přichází s úspornými opatřeními také Mercedes. Automobilka podle interního dopisu zaměstnancům letos v červenci nevyplatí pravidelný prázdninový bonus, který zaměstnanci každoročně dostávají. Firma oznámila, že peníze vyplatí až v příštím roce. Argumentuje přitom obtížnou situací na trhu a potřebou zachovat konkurenceschopnost. Zároveň chce společnost zahájit jednání o prodloužení pracovní doby bez navýšení mezd. O interním dopise zaměstnancům informoval…
