WHO vyhlásila kvůli epidemii eboly v Kongu a Ugandě mezinárodní stav ohrožení

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes označila epidemii eboly v Kongu a Ugandě za ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Cílem je podle agentur Reuters a DPA uvést sousední země do zvýšené pohotovosti a mobilizovat podporu mezinárodního společenství. Šíření nákazy způsobené virem Bundibugyo podle organizace nesplňuje kritéria pro vyhlášení pandemické pohotovosti.

Přečtěte si celý zdrojový článek