Konec automatu na zdražení dálničních známek. Vláda chce od příštího roku zastavit růst ceny

Od příštího roku by se už cena dálniční známky neměla zvyšovat automaticky. Počítá s tím novela zákona o pozemních komunikacích, kterou má v pondělí projednat vláda. Novela ruší inflační mechanismus, vláda tím plní své programové prohlášení. Každoroční úpravu ceny zavedla v roce 2024 vláda Petra Fialy s argumentem stability financování dopravní infrastruktury a zachování hodnoty poplatku.

Přečtěte si celý zdrojový článek